KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7201186
*
nr 720 1186
Axel Axelson
(1854-1892), Sverige
Akvarell, Axel Axelson (1854-1892), 'Kairouan, -87', 36x26
Axel Axelson, svensk målare född i Stockholm 1854, död i Lund 1892.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 oktober 2011
kl 19:28:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/10 19:34:31
1
100 kr
12/10 20:28:57
2
300 kr
14/10 12:11:27
3
1.200 kr
15/10 15:12:47
4
1.600 kr
15/10 15:13:56
4
1.800 kr
16/10 16:00:41
2
1.400 kr
16/10 16:01:28
2
1.600 kr
16/10 16:04:15
2
2.000 kr
16/10 18:06:40
5
2.300 kr
16/10 21:19:56
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Axel Axelson
Axel Axelson, svensk målare född i Stockholm 1854, död i Lund 1892.
Läs mer om Axel Axelson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller axel axelson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49
*
Axel Axelson
Axel Axelson, svensk målare född i Stockholm 1854, död i Lund 1892.
Läs mer om Axel Axelson
nr 720 1186
Axel Axelson
(1854-1892), Sverige
Akvarell, Axel Axelson (1854-1892), 'Kairouan, -87', 36x26
Axel Axelson, svensk målare född i Stockholm 1854, död i Lund 1892.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/10 19:34:31 | 1 | 100 kr |
12/10 20:28:57 | 2 | 300 kr |
14/10 12:11:27 | 3 | 1.200 kr |
15/10 15:12:47 | 4 | 1.600 kr |
15/10 15:13:56 | 4 | 1.800 kr |
16/10 16:00:41 | 2 | 1.400 kr |
16/10 16:01:28 | 2 | 1.600 kr |
16/10 16:04:15 | 2 | 2.000 kr |
16/10 18:06:40 | 5 | 2.300 kr |
16/10 21:19:56 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Axel Axelson
Axel Axelson, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1854, död i Lund 1892.Läs mer om Axel Axelson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller axel axelson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49